KURUMSAL

HAKKIMIZDA

1998 yılında elektrik alanında faaliyet göstermeye başlayan firmamız; bugün bilişim, yazılım, güvenlik, inşaat ve enerji sektöründe çalışma hayatına devam etmektedir. 2014 yılında enerji sektörüne giren ekibimiz, 200 MW üzerinde iş deneyimi olan uzman kadrosu ile 2019 yılında yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında kurucularının uzun yıllardır sahip olduğu deneyimini yenilikçi bir yaklaşımla genişleterek enerji sektöründe yaşanan dönüşüme uygun sistemsel çözümlerin geliştirilmesi amacıyla Sunroof Enerji A.Ş’ yi kurmuştur. SunRoof Enerji halen 25 yıllık tecrübesiyle pv güneş enerjisi alanında çatı üzerine veya araziye kurulan lisanslı, lisanssız, öz tüketim güneş enerjisi santralleri için EPC(Anahtar Teslim Sistem Kurulumu), pv sistemlerde kullanılan ürünlerin tedariki, proje geliştirme& danışmanlık ve güneş enerjisi sistemlerinin bakım & onarımı alanlarında global çaplı 4000 üzerinde firmaya hizmet vermektedir.

MİSYON&VİZYON

Sunroof Enerji sürdürülebilir bir dünya için enerjimizin korunması gerektiği bilinciyle yeni ve yenilikçi teknolojileri sektörün hizmetine sunan, teknolojiye yön veren ve alanında global bir marka olmayı hedefleyen bir firmadır.

MİSYON

Misyon

Sunroof Enerji ekolojik dengeye zarar vermeden temiz enerji üretimine katkıda bulunarak kendi enerjisini kendi üreten sürdürülebilir bir dünya için enerjimizin korunması gerektiği bilinciyle yeni ve yenilikçi teknolojileri sektörün hizmetine sunan, teknolojiye yön veren ve alanında global bir marka olmayı hedefleyen bir firmadır.

VİZYON

Vizyon

Kaliteden ödün vermeden müşterilerimizin beklentilerini karşılamak, onlara doğru ürünleri ve kusursuz projeyi sunup kurulum sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak firmamızın görevidir (ferterm enerji).

KALİTE VE SERTİFİKASYON

SunRoof Enerji daha sürdürülebilir bir yaşam için yeni teknolojiler sunan, müşteri odaklı, yüksek kaliteli ürün ve hizmet vererek lider bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir firmadır.
Yenilenebilir enerji projeleri tasarım, ürün tedariği, kurulumu, işletme ve bakım hizmetleri (epc ve o&m hizmetleri) inşaat, makine, elektrik ve elektronik tesisatı işlerinde anahtar teslim projeleri tasarlamak ve gerçekleştirmek adına bu sertifikalar alınmıştır.

icon

ISO 45001:2018
icon

ISO 14001:2015
icon

ISO 9001:2015

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ

Sunroof Enerji olarak İnsan Kaynakları Politikamız daima gelişim ve yenilenme odaklı, herkese eşit, adil uygulamalara sahip, etik değerleri esas alarak oluşturulmuştur.
Sunroof Enerji, değişime açık, küresel bir şirket olma yolunda kaynaklarını verimli kullanarak, iş sağlığı ve güvenliğine duyarlı, kalite standartlarına uyumlu, kullanmış olduğu teknolojileri sürekli geliştiren, çalışanlarının yaratıcılığından güç alan, şeffaf ve sürdürülebilir insan kaynakları anlayışını geliştirerek devam ettirmektir.
Bu stratejiyle şirketimiz;
• Çalışanlarına değer verir ve çalışan haklarına saygılı davranarak, özel bilgilerinin gizliliği ve özlük haklarını korur.
• İşe alım sürecinde, mülakat yöntemi kullanılarak ayrımcılık yapmadan fırsat eşitliği sağlanarak uygun pozisyona doğru aday yerleştirilmesi kuralını esas alır.
• Çalışanlarının kişisel ve mesleki gelişimlerine özen gösterir. Adil ücret politikası, performans değerlendirmesine dayalı terfi ve ödüllendirme politikaları uygular.
• Görev tanımları, çalışanların uyması gereken etik ilkeler ve diğer şirket içi düzenlemeler, şirket yönetimi tarafından belirlenerek duyurulur.
• Çalışanları için iş güvenliği tedbirlerinin alındığı her açıdan güvenli çalışma ortamı ve koşulları sağlar.
• Çalışanları arasında ırk, dil, din ve cinsiyet ayrımı yapılmasına izin vermez, şirket içinde fiziksel ve duygusal kötü muameleye karşı koruma sağlar.
• Çalışanlarının yasalara uygun olarak kullanacakları ifade özgürlüğü hakkına saygı duyar.
• Çocuk işçi çalıştırılmaması konusunda İş Kanunu’na ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tarafı olduğu Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) anlaşmalarına uygun hareket eder.
Şirketimizin hedeflerine ulaşabilmek için belirlemiş olduğu stratejisi ise, tüm birimlerimizle iş birliği içinde, başarıyı temel alan, çağdaş insan kaynakları programlarını yürüterek herkesin çalışmak istediği ve çalışmaktan gurur duyduğu örnek bir şirket olmaktır.